DenizBank’tan KOBİ finansmanı için 60 milyon dolarlık fon

DenizBank’tan KOBİ finansmanı için 60 milyon dolarlık fon

ABONE OL
Haziran 22, 2022 06:00
DenizBank’tan KOBİ finansmanı için 60 milyon dolarlık fon
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DenizBank, KOBİ’lerin finansman ihtiyacını karşılamak üzere Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) aracılığıyla Dünya Bankası’ndan 60 milyon dolar finansman kaynağı temin etti.

DenizBank, temin ettiği kaynağı, kadınların ekonomiye kazandırılmasını teşvik eden özel işletmeler, genç işletmeler ve az gelişmiş bölgelerdeki KOBİ’lerin sürdürülebilir büyümeleri ve istihdam yaratmaları için kullandırmayı hedefliyor.

Konuya ilişkin bilgi veren DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Beril Oğuz, “Gezegenin geleceği için başta tarım sektörü ve ekonomimizin belkemiği olması dolayısıyla KOBİ’lerin finansmanını ayrı bir yere konumlandırarak bu sektörlerin hep yanında olduk. Kadınların iş gücüne dahil olmadığı bir ekosistemde ekonominin tam potansiyeliyle büyüyemeyeceği inancıyla, kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini de tüm kaynaklarımızla destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

2007’den bu yana uluslararası kalkınma kuruluşlarından fonlama temin edip Türkiye’de sürdürülebilirlik etkisi yüksek krediler verdiklerini aktaran Oğuz, şunları kaydetti: “Bu kapsamda sağladığımız kaynağın toplam tutarı 2,5 milyar doları aştı. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz sendikasyon ve repo işlemlerimizde de, tarımın finansmanı ve bankacılık hizmetlerinin engelli vatandaşlarımız için erişilebilirliği gibi performans kriterleri belirleyerek sürdürülebilirlik taahhütlerimizi ciddiyetle ortaya koyduk. Şimdi, ülkemizin dört yanında, küresel salgının yaralarını sarmaya çalışan KOBİ’lerimizin, özellikle de genç ve kadın istihdamını destekleyen işletmelerin ayağa kalkması için sorumluluk alıyoruz. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın ülkemize kazandırdığı 60 milyon dolar tutarındaki bu kaynağı KOBİ’lerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.